Real Madrid s-a impus, sâmbătă, cu 2-1, în deplasarea de la Eibar, în etapa a 28-a a Primerei Division. „Galacticii” au deschis scorul prin Cristiano Ronaldo (34), gazdele au egalat datorită lui Ivan Ramis (50), iar oaspeții au marcat golul victoriei grație aceluiași Cristiano Ronaldo (84). În minutul 73, Sergio Ramos, jucătorul oaspeților, a plecat de pe teren, după ce i-a comunicat arbitrului, s-a dus la vestiare, și a revenit după aproximativ 5 minute. Zinedine Zidane efectuase cele 3 schimbări și a explicat în conferința de presă că fotbalistul său a avut nevoie la toaletă.

Tag-uri:
real madrid, sergio ramos, ronaldo, zidane, spania, primera division

Real Madrid s-a impus, sâmbătă, cu 2-1, în deplasarea de la Eibar, în etapa a 28-a a Primerei Division. „Galacticii” au deschis scorul prin Cristiano Ronaldo (34), gazdele au egalat datorită lui Ivan Ramis (50), iar oaspeții au marcat golul victoriei grație aceluiași Cristiano Ronaldo (84). În minutul 73,...