CSM București a obținut doar o remiză, duminică, în confruntarea cu Rostov, disputată la București, în Grupele Principale ale Ligii Campionilor. Partida s-a încheiat cu scorul de 22-22, după ce rusoaicele au condus la pauză cu 12-11. Punctul obținut le-a asigurat româncelor calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Clasamentul arată astfel: 1. CSM (11 puncte), 2. Gyor (10), 3. Rostov (9), 4. NFH Nyk (5), 5. Ljubljana (4), 6. Midtjylland (3). CSM mai are de jucat trei partide: la Gyor (26.02), acasă cu Midtjylland (04.03) și la Rostov (10.03).

Tag-uri:
csm bucuresti, rostov, liga campionilor, grupe, calificat

CSM București a obținut doar o remiză, duminică, în confruntarea cu Rostov, disputată la București, în Grupele Principale ale Ligii Campionilor. Partida s-a încheiat cu scorul de 22-22, după ce rusoaicele au condus la pauză cu 12-11. Punctul obținut le-a asigurat româncelor calificarea în sferturile de finală ale Ligii...